Kurdové a Kurdistán
Jazyk
Literatura

Naboženství

Osobnosti
Statistiky

Starší dějinyČ L Á N K Y

 3. 12. 2007 Hewal
Erdoğan a Bárzání se mají sejít díky zprostředkování premiéra Česka
Překlad zprávy z kurdského týdeníku Hawál (Hewal), 1.prosince 2007 (viz též související zprávu na těchto stránkách):

Erdoğan a Bárzání se mají sejít díky zprostředkování premiéra Česka

Již více než týden se objevují zprávy o tom, že prezident Regionu [Kurdistán v Iráku] Masúd Bárzání odcestoval do zahraničí za účelem, který nebyl oficiálně oznámen. Objevila se řada spekulací i propaganda, kterou šíří převážně turecké sdělovací prostředky.

K cestě prezidenta Regionu přitom dochází před očekávanou návštěvou prezidenta [Irácké] republiky Džalála Tálabáního v Turecku, která je plánována na příští týden [myšlen je týden mezi nedělí 2.prosincem a sobotou 8.prosincem]. Hovoří se o tom, že po Tálabáního návštěvě turecká vláda oficiálně přijme Bárzáního.

Informovaný zdroj k nejasnému vycestování [Bárzáního] říká: „Tato návštěva [Bárzáního v zahraničí] souvisí se snahou o zprostředkování ze strany Česka. Předseda vlády této země zprostředkuje setkání mezi tureckým premiérem [Recebem Tayyibem] Erdoğanem a prezidentem Regionu Kurdistán Masúdem Bárzáním. Jejich setkání a rozhovory se mají odehrát mimo dosah médií, neboť tak si to přeje Turecko.“

Ve věci Bárzáního zdravotního stavu Kancelář prezidenta Regionu [Kurdistán] ve čtvrtek [29.listopadu] sdělila, že [Bárzání] se těší velmi dobrému zdraví a Kancelář je s ním neustále v kontaktu.

= = =

Přeložili Samíra Alí Mandí (Semîre Elî Mendî) a Petr Kubálek.


webhosting, webdesign a publikační systém TOOLKIT:
- obsahový redaktor: Petr Kubálek (kurdistan@centrum.cz)
Zpět na hlavní stránku