Kurdové a Kurdistán
Jazyk
Literatura

Naboženství

Osobnosti
Statistiky

Starší dějinyD O K U M E N T Y

 3. 6. 2012 Iniciativa pro svobodnou Sýrii
Výzva vládě ČR k přerušení diplomatických styků se syrským režimem a vyhoštění jeho diplomatické mise v ČR
Je tomu přes 14 měsíců, co trvá povstání syrského lidu za svržení autoritativního a brutálního režimu Asadů v Sýrii. Za svou touhu dobýt svobodu a demokracii pro svou zemi zaplatily desítky tisíc nevinných lidí krutou daň vlastním životem, zraněním, vězněním a mučením, ztrátou příbuzných, práce, živobytí, majetku nebo střechy nad hlavou a konečně ztrátou naděje na mírové řešení krize.

Celých 14 měsíců tento režim marnil každou snahu na mírové řešení krize stupňováním svého teroru. Světové společenství přihlíželo nepředstavitelné krutosti a zločinům syrského režimu či utrpení nevinných lidí bez adekvátní odezvy, která by dávala tomuto režimu jasně najevo, že musí skoncovat s terorem páchaným na vlastním obyvatelstvu.

V této souvislosti si bohužel nemůžeme nevšimnout, že dosud česká vláda ve svých postojích k této krizi, i přes její závažnost nejen v regionálním měřítku, velmi zaostávala za postoji Spojených států a států Evropské unie a neučinila dosud kromě slovního odsouzení postoje syrského režimu žádné kroky podporující boj syrského lidu za svobodu.

Nedávný hrůzný masakr v obci Húlá vyvolal v několika demokratických zemích zásadní reakci na situaci v Sýrii. Došlo k přerušení diplomatických vztahů se syrským režimem a vyhoštění jeho diplomatů z těchto států.

Vyzýváme proto českou vládou k následování těchto zemí a přerušení veškerých diplomatických styků s tímto režimem a k vyhoštění jeho diplomatické mise v České republice.

V zastoupení Iniciativy pro svobodnou Sýrii
členové výkonného výboru

Ing. Mazen Maialeh
Ing. Rashid Khalil


webhosting, webdesign a publikační systém TOOLKIT:
- obsahový redaktor: Petr Kubálek (kurdistan@centrum.cz)
Zpět na hlavní stránku