Kurdové a Kurdistán
Jazyk
Literatura

Naboženství

Osobnosti
Statistiky

Starší dějiny



Z P R A V O D A J S T V Í

 9. 10. 2006 Petr Kubálek
 Útoky na irácké politiky pokračují
V sobotu 7.října byl ve městě Slémání (as-Sulajmáníja) v iráckém Kurdistánu pohřben poslanec iráckého parlamentu Muhammad Rizá Mahmúd, den předtím zavražděný v Bagdádu. Informovala o tom místní média.

Mahmúd zastupoval Islámskou skupinu Kurdistánu v rámci velké kurdské koalice. Podle zprávy agentury AP se Mahmúd stal prvním poslancem nového iráckého parlamentu, ustaveného letos v dubnu, který zemřel násilnou smrtí.

Kurdští i arabští politici a jejich příbuzní patří mezi hlavní terče teroristických činů v Iráku. Poslankyně iráckého parlamentu Tajsír al-Mašhadání byla letos 1.července unesena neznámými ozbrojenci, kteří ji propustili 26.srpna. Sekulární politik Misál al-Álúsí přežil několik útoků, avšak při jednom z nich zahynuli dva jeho synové. Zatím poslední z podobných atentátů je zavraždění bratra iráckého viceprezidenta Tárika al-Hášimího, k němuž došlo dnes.

Stanice BBC dnes citovala odhady Organizace spojených národů, podle kterých při násilných incidentech v Iráku v průměru denně zahyne asi 100 lidí.


webhosting, webdesign a publikační systém TOOLKIT:
- obsahový redaktor: Petr Kubálek (kurdistan@centrum.cz)
Zpět na hlavní stránku