Kurdové a Kurdistán
Jazyk
Literatura

Naboženství

Osobnosti
Statistiky

Starší dějinyZ P R A V O D A J S T V Í

 26. 11. 2006 Petr Kubálek
 Úterní diskuse v Praze se mohou týkat i kurdské politiky
V úterý 28.listopadu se v Praze uskuteční dva diskusní pořady o mezinárodní politice, které se mohou úzce dotýkat i kurdské problematiky: v 17 hodin začíná program Občanského institutu o perspektivách připojení Turecka a zemí západního Balkánu k Evropské unii; od 18:30 pak bude v Pražském institutu pro bezpečnostní studia (Prague Security Studies Institute) hovořit analytik amerického Kongresu Kenneth Katzmann o regionální (tj. blízkovýchodní) politice Íránu.

Akce Občanského institutu se koná v češtině. Přednášet budou bývalý politik Pavel Bratinka, politoložka Jarmila Tiosavljevičová a balkanolog Filip Tesař. Občanský institut sídlí v budově kláštera Na Slovanech, Vyšehradská 49, Praha 2 (stanice metra Karlovo náměstí). Účast je vhodné potvrdit na e-mailovou adresu Občanského institutu.

Naproti tomu přednáška amerického odborníka o Íránu i následná diskuse se odehraje v angličtině. Prague Security Studies Institute má adresu Pohořelec 6, Praha 1 (tramvajová zastávka Pohořelec). Účast je nutno potvrdit na e-mailovou adresu Asociace pro mezinárodní otázky, která je hlavním pořadatelem programu.


webhosting, webdesign a publikační systém TOOLKIT:
- obsahový redaktor: Petr Kubálek (kurdistan@centrum.cz)
Zpět na hlavní stránku