Kurdové a Kurdistán
Jazyk
Literatura

Naboženství

Osobnosti
Statistiky

Starší dějinyZ P R A V O D A J S T V Í

 3. 9. 2007 Petr Kubálek
 Část iráckého Kurdistánu bojuje s epidemií cholery
V převážně kurdských oblastech Iráku v posledních dnech zemřelo 9 osob na choleru. Včera to podle informací místní agentury Pajámnér oznámil Zirján Usmán, ministr zdravotnictví ve vládě autonomního iráckého Regionu Kurdistán. Nákaza cholerou se vyskytla v provincii Slémání (as-Sulajmáníja) a také v sousední mnohonárodnostní provincii Karkúk (Kirkúk), která není součástí samosprávy iráckých Kurdů.

Ve středu 29.srpna Usmán podle agentury AP oznámil, že zjištěných případů cholery je 47 v provincii Karkúk a 35 v provincii Slémání. Dodal, že pro úporný průjem, který patří mezi příznaky cholery, je sledováno asi 2250 lidí v provincii Slémání a kolem 2000 v provincii Karkúk.

Jordánský deník ar-Ráj v sobotu 1.září informoval, že Jordánsko bude požadovat dezinfekci letadel, která operují na pravidelných linkách mezi městy iráckého Kurdistánu a jordánskou metropolí Ammánem.

Nadžmaddín Hasan Ahmad, který je v provincii Slémání ředitelem pro zdravotní prevenci, včera v rozhovoru pro Rádio Svobodný Irák vyzval veřejnost ke zvýšenému dodržování osobní hygieny a ke konzumaci výhradně převařené nebo chlorované vody. Mezi rizika však patří i voda použitá pro výrobu ledu do nápojů nebo k omytí ovoce a zeleniny.


webhosting, webdesign a publikační systém TOOLKIT:
- obsahový redaktor: Petr Kubálek (kurdistan@centrum.cz)
Zpět na hlavní stránku