Kurdové a Kurdistán
Jazyk
Literatura

Naboženství

Osobnosti
Statistiky

Starší dějinyZ P R A V O D A J S T V Í

 13. 8. 2011 Petr Kubálek
 Irák: Restaurace v Kurdistánu mají otevřeno i během ramadánu
Úřady v provincii Slémání (as-Sulajmáníja), která patří pod autonomní Region Kurdistán, letos poprvé umožnily restauracím fungovat bez omezení i během islámského měsíce ramadánu, kdy se praktikující muslimové přes den zříkají jídla a pití. O přelomovém rozhodnutí informovala místní média.

Ve zbytku Iráku si restaurace, které chtějí během ramadánu otevírat před setměním, musí vyřídit oficiální výjimku.

Autonomní Vláda Regionu Kurdistán rovněž nařídila regulaci cen základních potravin, aby zabránila jejich každoročnímu nárůstu během ramadánu. O rozhodnutí informovala místní média (mj. v arabštině a angličtině) v první den postního měsíce, který letos připadl na 1. srpen. Ramadán skončí 30. srpna a následuje po něm tzv. Malý svátek.

Vláda Regionu Kurdistán navíc během ramadánu omezila pracovní dobu svých úřadů. Nyní tak státní úředníci v Kurdistánu pracují v neděli až středu vždy od 8 do 14 hodin. Ve čtvtek, který je posledním dnem pracovního týdne v Regionu Kurdistán, se zavírá již ve 13 hodin. Tento krok může souviset i s mimořádně vysokými teplotami, které za poslední dny např. v metropoli iráckých Kurdů Hauléru (Arbíl) dosahují 47 stupňů Celsia.


webhosting, webdesign a publikační systém TOOLKIT:
- obsahový redaktor: Petr Kubálek (kurdistan@centrum.cz)
Zpět na hlavní stránku