Kurdové a Kurdistán
Jazyk
Literatura

Naboženství

Osobnosti
Statistiky

Starší dějinyZ P R A V O D A J S T V Í

 3. 6. 2012 Petr Kubálek
 Aktivisté žádají vyhoštění syrských diplomatů z ČR
Občanské sdružení Iniciativa pro svobodnou Sýrii svolalo na úterý 5. června další z řady demonstrací solidarity s prodemokratickým hnutím v Sýrii. Zatímco předchozí shromáždění se obvykle konala před syrským velvyslanectvím či na Václavském náměstí, tentokrát se protestující sejdou od 13:00 hodin před budovou Úřadu vlády ČR na adrese Nábřeží Edvarda Beneše 4, Praha 1 (poblíž stanice metra Malostranská).

Sympatizanti Iniciativy pro svobodnou Sýrii, mezi nimiž jsou Syřané s českým občanstvím nebo Češi syrského původu, se chystají vyzvat českou vládu, aby následovala příkladu některých západních států, které koncem května vyhostily syrské diplomaty. Tento krok učinily např. USA, Kanada a Austrálie, z evropských zemí pak Velká Británie, Francie, Německo, Itálie, Španělsko či Nizozemí. Jejich vlády tak reagovaly na usmrcení více než 100 civilistů ve středosyrské obci Húlá.

Text výzvy, který Iniciativa pro svobodnou Sýrii rozeslala českým médiím, je k dispozici na těchto stránkách v sekci Dokumenty.


webhosting, webdesign a publikační systém TOOLKIT:
- obsahový redaktor: Petr Kubálek (kurdistan@centrum.cz)
Zpět na hlavní stránku